Jakie filiżanki najlepiej nadają się do espresso?

Espresso to jeden z najbardziej znanych sposobów parzenia kawy. Napój przygotowany w specjalnym ekspresie jest ceniony przez miłośników kawy za intensywny, skondensowany smak. Co może zaskakiwać, charakteryzuje się niewielką zawartością kofeiny – znacznie niższą niż typowa kawa przelewowa. Espresso powinno podawać się w specjalnych filiżankach. Jakie będą najlepszym wyborem?

Idealne filiżanki do espresso

Idealne filiżanki do espresso powinny spełniać kilka warunków. Po pierwsze muszą mieć pojemność nie większą niż 100 ml. Najczęściej jest to od 50 do 80 ml. Takie naczynie wypełnia się kawą mniej więcej do połowy. Dzięki temu można nią zakręcić, aby poczuć więcej smaku i aromatu. Po drugie filiżanki do espresso powinny mieć grube ścianki i być wykonane z materiału dobrze utrzymującego ciepło. Dobrym wyborem będą naczynia ceramiczne i porcelanowe. Ich kształt powinien być zbliżony do litery V. Dużą popularnością cieszą się filiżanki typu Egg, przypominające kształtem jajko, oraz Tulip, zbliżone formą do kwiatu tulipana. Klasyczne filiżanki do espresso są białe, aby dodatkowo podkreślić szlachetną barwę napoju. Stosuje się jednak także naczynia w innych kolorach.

Pięknie zdobione filiżanki do espresso z bolesławieckiej ceramiki

Wiesz już, jakie powinny być filiżanki do espresso. Jeśli chcesz, aby nie tylko były praktyczne, ale także pięknie się prezentowały, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz u nas filiżanki do espresso z bolesławieckiej ceramiki. Wyróżniają się one ręcznie malowanymi zdobieniami. Możesz wybierać spośród wzorów kwiatowych i geometrycznych. Nasze wyroby będą śliczną ozdobą Twojej kuchni lub doskonałym prezentem dla najbliższych. Dzięki wykonaniu z gliny kamionkowej nasze filiżanki do espresso są odporne na uszkodzenia oraz łatwe w czyszczeniu. Można je myć w zmywarce bez obaw o uszkodzenie i wyblaknięcie wzoru.