Kolorowa zastawa stołowa - 3 propozycje serwisów

Wybór idealnej zastawy stołowej, która posłuży nam zarówno na co dzień, jak i podczas większych okazji, nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Co jest ważniejsze – funkcjonalność, uniwersalizm czy design? Oto nasze wskazówki i gotowe propozycje dla każdego.

Zastawa stołowa codziennego użytku – na co zwrócić uwagę?

Bezpowrotnie minęły czasy niedopasowanych talerzy i wyszczerbionych misek. Restauracje i designerskie sklepy na nowo rozbudziły miłość do pięknej, eleganckiej zastawy stołowej. Wybór idealnej zastawy wcale nie jest taki łatwy, zważając na szeroką gamę produktów. W tym artykule zebraliśmy kilka przydatnych i praktycznych wskazówek, a także gotowe propozycje zastawy stołowej, aby ten wybór nie był aż tak trudny.

Podczas wytwarzania zastawy stołowej najczęściej korzysta się z materiałów, takich jak: glina, porcelana kostna, porcelana klasyczna i kamionka.  Każdy typ jest unikalny, a wybór tego, który będzie dla Ciebie odpowiedni, może skutecznie zawęzić poszukiwania.

Talarze, miski porcelanowe czy salaterki są najbardziej potrzebne podczas spożywania codziennych posiłków. Zastawa codzienna nie musi być na tyle reprezentatywna, jak wymaga tego sytuacja podczas świąt czy przyjęć okazjonalnych, jednak miło jest spożywać posiłek ze stylowego talerza. W tym przypadku warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność i uniwersalizm. 

Zestaw obiadowy – jaki materiał wybrać?

Kamionka

Ze względu na swoją trwałość, kamionka jest chętnie wybieranym materiałem przez wiele jadłodajni. Wykonana z nierafinowanej gliny, jest przygotowywana w bardzo wysokiej temperaturze, co dodaje jej wytrzymałości. Naczynia te mają również delikatne wykończenie i są odporne na odpryski. Ma również wspaniałą fakturę, przechodzącą od gładkiej do ziarnistej. Do stosowania przy posiłkach, najlepiej nadaje się na co dzień.

Porcelana kostna

Materiał używany do produkcji tradycyjnych naczyń, porcelana kostna ma białe wykończenie, które jest bardzo charakterystyczne. Jest niezwykle wytrzymała i bardzo odporna na odpryski, co zwiększa jej popularność. Pomimo tego, że porcelana kostna może wyglądać dość delikatnie, jest niezwykle trwała. Dzięki temu jest pierwszym wyborem wielu nabywców. Jest również bardzo łatwa do znalezienia w różnych wzorach. Klasyczne wyroby z porcelany kostnej nie nadają się do mycia w zmywarce. Może to bowiem powodować ich uszkodzenie.

Porcelana

Praktyczna i wytrzymała porcelana jest niezwykle popularna, ponieważ naczynia te są niezwykle trwałe, odporne na odpryski i stanowią dobry zamiennik naczyń z porcelany kostnej. Z tego powodu są one chętnie używane nie tylko w domach, ale i w restauracjach. Porcelana jest nie tylko niezwykle elegancka, ale i funkcjonalna, co jest z pewnością jej ogromną zaletą.

Podczas każdego święta lub przyjęcia obiadowego, zastawa stołowa jest tłem dla posiłku. Idealny zestaw zastawy stołowej może zwiększyć doświadczenie spotkania, jednocześnie wyrażając osobisty styl gospodarza. Istnieje wiele różnych rodzajów zastawy stołowej, od tych formalnych do codziennych. Są one również dostępne w różnych materiałach, kształtach i kolorach, więc możesz znaleźć coś, co spójnie pasuje do Twojego domu.  Kolorlove to uniwersalna zastawa stołowa, która perfekcyjnie wpisze się w estetykę stylu vintage czy rustykalnego.  

Glina

Naczynia gliniane przemawiają do ludzi szukających czegoś, co wygląda swobodnie, nowocześnie, a zarazem niebanalnie. Jest to jeden z najstarszych materiałów przemysłowych, a kawałki naczyń glinianych są ciężkie.

Zastawa gliniana jest wrażliwa na nieoczekiwane zmiany temperatury. Aby zachować jej nowy wygląd, należy unikać wkładania jej do piekarnika lub do mikrofalówki z ustawieniem wysokiego poziomu mocy. Musi być również odpowiednio szkliwiona. W przeciwnym razie nie jest wodoodporna, a płyny będą w nią wsiąkać.

Po wybraniu materiału, z którego ma być wykonana zastawa stołowa, można zapoznać się z różnymi konfiguracjami. Możesz też kupić pojedyncze zestawy i stworzyć własne ustawienie lub kupić kompletny zestaw zastawy stołowej, aby ułatwić sobie życie.

Sprawdź, czego tak naprawdę potrzebujesz. Może jedna zastawa nie wystarczy? Śmiało możesz połączyć dwie lub trzy zastawy w jedno, nawet jeśli mają one inne wzory czy kolory.

Styl zastawy stołowej

Wszyscy wiemy, że zastawa stołowa jest w wielu różnych stylach i z różnymi wzorami dostosowanymi do różnych estetyk. Niektóre zestawy są w jednolitych kolorach, mają wzory lub są ręcznie malowane, co pozwala ludziom wyrazić swój własny styl i znaleźć elementy, które uzupełniają ich wystrój.

W ofercie sklepu Manufaktura Bolesławiec znajdziesz różnorodne elementy zastawy lub całe komplety. Dzięki teemu każdy znajdziesz tu to, czego poszukuje. Półmisek dzielony, salaterki ceramiczne czy ceramiczne naczynie do zapiekania - wybór naczyń jest ogromny. 

Kolorowa zastawa stołowa – nasze propozycje serwisów

Znajdująca się w ofercie naszej manufaktury kolekcja Kolorlove to najbardziej różnorodna kolekcja w całym naszym sklepie. Można znaleźć tutaj produkty zarówno dwukolorowe, jak i takie pomalowane na większą ilość barw. Kolekcja ta posiada nie tylko produkty z motywem kropek, ale także takie, na których znajdują się kwiaty. Kolorlove to kolekcja, bogata w różnego rodzaju naczynia. Znaleźć tutaj możemy bowiem między innymi talerze, filiżanki, dzbanki, cukiernice, czajniki, kubki czy choćby maselnice. Z uwagi na naprawdę sporą różnorodność istnieje szansa, że jakiś produkt z tej właśnie kolekcji wpadnie Ci Drogi Kliencie w oko.

Zarówno kolekcja KolorLove, jak i inne znajdujące się w naszej ofercie produkty ceramiczne to doskonały pomysł na prezent. Ceramika bowiem już od kilku tysięcy lat nieprzerwanie nie wychodzi z mody i zawsze w domu się przyda. Warto również wspomnieć, że oferowane przez nas produkty wykonywane są ręcznie z dbałością i najmniejsze detale. Kupując u nas choćby filiżankę można więc mieć pewność, że będzie ona misternie wykonana.