Modny serwis obiadowy na prezent - 3 propozycje

Długie godziny spędzone w kuchni i ogrom miłości włożony w przygotowywane dania zawsze skutkuje aromatycznym daniem. Często zapominamy jednak o odpowiedniej jego prezentacji. A jak wiemy… w pierwszej kolejności jemy oczami. Zapach jak i wyobrażenie bardzo mocno wpływa na pobudzenie naszego apetytu. Każdy z nas zna kogoś, kto albo kocha gotować albo kocha otaczać się pięknymi wnętrzami. Szukając idealnego podarunku nie sposób nie wspomnieć o zastawie stołowej na prezent. 

Nowoczesna zastawa stołowa – niezbędny element wyposażenia domu


Mimo, iż obecnie żyjemy coraz szybciej i wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach już nikt nie przywiązuje wagi do pięknej zastawy - nadal jednak lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Chętnie celebrujemy chwilę spokoju z filiżanką kawy lub herbaty. Warto wprowadzić tę atmosferę również i podczas posiłków. W weekendowe, leniwe śniadania lub rodzinne obiady doskonale wkomponuje się komplet zastawy stołowej. Nowoczesna zastawa stołowa powinna być niezbędnym elementem w każdej kuchni czy jadalni. Kolorystyka i wzornictwo serwisów obiadowych również idzie z duchem czasu. Klasyczna zastawa ceramiki w Bolesławcu utrzymana jest w kolorystyce kobaltu, a poszczególne naczynia zdobione są tradycyjnym motywem folklorystycznym - wzorami barwnych kogutów i motywów roślinnych, z zachowaniem geometrii typowej dla nowoczesnej i minimalistycznej kolekcji. Wszystko to zaprojektowane zostało przez artystów współpracujących z Manufakturą w Bolesławcu. Taka zastawa zdecydowanie się wyróżnia na tle serwisów ogólnie dostępnych na rynku. Każdy z elementów można w domu rozkompletować, np. ciesząc się pięknymi miseczkami podczas domówki lub zdobnymi filiżankami podczas popołudniowych pogawędek z przyjaciółmi. 

Serwis obiadowy na 6 czy 12 osób?


Zestawy obiadowe na 6 osób stosowane są zwykle w codziennym użytkowaniu. Taki serwis zawiera zwykle około 30 elementów, do których zaliczymy między innymi talerze płytkie i głębokie, talerze deserowe, filiżanki oraz spodki. Ceramiczne elementy zastawy Manufaktury w Bolesławcu dostępne są w różnym wydaniu. Znajdziemy tu zastawy dedykowane serwowaniu śniadań i kolacji, zawierające między innymi miseczki na sałatki, miseczki na sosy, półmiski na warzywa i wędliny, maselniczkę, łopatkę do masła, talerz na jajka, pieprzniczkę i solniczkę, a nawet smalcówkę. Serwis obiadowy bolesławieckiej ceramiki zawiera natomiast, poza podstawowymi miskami, półmiskami i talerzami w wersji obiadowej, głębokiej i deserowej, również naczynia do zapiekanek czy duże wazy na zupy o pojemności 3,8 litra. Większe serwisy są zwykle bardziej funkcjonalne. Inwestując w serwis na 12 osób, oprócz atrakcyjnej ceny, zawsze będziemy przygotowani na niespodziewanych gości.   

Jaki serwis obiadowy wybrać, aby był wyjątkowy?


Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż rękodzieło. Kunszt i elegancja sprawia, że podarunek staje się luksusowy. Praktyczna zastawa jednak nie tylko pięknie wygląda, stanowiąc dekorację wnętrz, ale jest również funkcjonalnym akcesoriem. Wybierając bolesławiecką zastawę stołową, w zestawie mamy różne kształty naczyń, wykonanych z najwyższej jakości kamionki. Materiał ten jest wysoce odporny na wysokie temperatury ale też na działanie zmywarki. To duże ułatwienie dla każdego amatora gotowania. Nasza ceramika dobrze sprawdzi się zarówno w piekarniku jak i mikrofali, bez ryzyka zarysowań czy odpryśnięć.  

Zastawa stołowa na prezent


Ręcznie wykonywana i zdobiona zastawa Manufaktury w Bolesławcu będzie zdecydowanie najlepszym serwisem obiadowym na prezent. Domeną rękodzieła jest to, że każdy element zastawy jest wyjątkowy. Najmniejsze detale nie umkną żadnemu oku, ciesząc obdarowywanego. Inwestycja w ceramiczny serwis obiadowy to inwestycja na lata. Często wybieranym elementem zastawy są filiżanki i talerze kwadratowe. Talerze na prezent sprawdzają się wyjątkowo dobrze, ze względu na wspomniane wcześniej już ręcznie wykonywane malowidła. Obcowanie ze sztuką na talerzu nadaje każdemu posiłkowi patetyczności. Pamiętajmy, że serwis obiadowy jest naszą wizytówką. Wyrażamy tym nasz gust oraz to, jak troszczymy się o naszych gości. 

Ceramika - idealny prezent na ślub


Ślub to idealny moment, by podarować najbliższym zastawę stołową. Serwis obiadowy zachęci młodą parę do stworzenia prawdziwie rodzinnego, pachnącego aromatycznymi potrawami domu. Mówi się, że stół jest nieodłącznym elementem domu. Łączy on bowiem wszystkich członków rodziny. Nietrudno domyślić się, że nieodłącznym elementem stołu będzie… serwis obiadowy. Kamionkowe naczynia bardzo często znajdują się na “liście marzeń” młodych osób. Uroczy serwis obiadowy zachęca również do tworzenia nowych rodzinnych tradycji celebrowania posiłków. Odporne na zarysowania naczynia ceramiczne stanowią niejako fundament szczęśliwego domu, urozmaicając każdą uroczystość rodzinną. Ponadto, mniej wzniosłym aspektem jest fakt, iż nowa zastawa stołowa na pewno nie będzie priorytetem dla nowożeńców - biorąc pod uwagę czasochłonność w organizacji wesela. Taki prezent może więc ich miło zaskoczyć!

Ceramika - idealny prezent na rocznicę

Czy wspomnieliśmy już, że ceramika Manufaktury z Bolesławca jest wielopokoleniowa? Ze względu na oryginalne połączenie klasyki z nowoczesnością, nasze ceramiczne serwisy obiadowe stanowią również świetny prezent na rocznicę. Pięknej zastawy stołowej nigdy za wiele! Jako producent ręcznie tworzonych naczyń ceramicznych wiemy, że nasze akcesoria często goszczą na Waszych stołach. Modna zastawa stołowa ucieszy każde oko. Modna a zarazem ponadczasowa ceramika znajduje swoich fanów na najwyższych listach rankingów serwisów stołowych. Spośród tanich kompletów dostępnych na rynku warto zainwestować w luksusowy zestaw. 


Co jeszcze jest modne? Modne, co polskie! W ostatnich latach bardzo chętnie wspieramy polskie wytwórnie rękodzielnicze, polskich artystów, polskie małe biznesy. Mamy wówczas pewność, że wyroby te wykonywane są z należytą starannością i pasją. Bolesławiecka ceramika to wykonywana jest w 100% w Polsce. Jeśli Ty sam lub obdarowywana osoba przywiązuje wagę do pochodzenia produktów - jesteśmy tu dla Ciebie! Skompletuj zastawę obiadową dla siebie i bliskich korzystając z naszych gotowych propozycji zastaw stołowych, wybranych elementów naczyń ceramicznych lub postaw na awangardowe talerze kwadratowe!


Jeśli nadal nie jesteś pewny lub szukasz w pełni spersonalizowanego pomysłu na prezent - zobacz naszą ofertę bonów prezentowych. Sztuka wyboru odpowiedniej kolorystyki oraz designu, tak by dopasować zastawę do reszty nakrycia stołu czy wnętrza to trudne zadanie. Dzięki bonom prezentowym możesz nadal podarować bliskim bolesławską jakość - pozostawiając im dokonanie właściwego wyboru.